A műanyag újrahasznosítás. Műanyagból hangszerek

A műanyag újrahasznosítás
Műanyagból hangszerek

Márciusban kétnapos műhelymunka vette kezdetét a Bogdán Suput formatervezői középiskola udvarában.
A műhelymunka a szabadban zajlott.Volt alkalmam beszélni Carić Aleksandar urral, a műhelymunka egyik főszervezőjével.
A műhelymunka teszt jellegű volt. Arra akart rávilágítani, hogy a diákoknak megmutassa, mennyi lehetőség rejlik a műanyag újrahasznosításában.
Annak érdekében, hogy ezt minél jobban és kreatívabban bemutassa,a projekt fő célja műanyagból gyártott hangszerek készítése volt.
Ez egy nagyon kreatív ötlet. Először nekem se volt világos, hogy ez, hogy fog kinézni.
Végül mindenre fény derült. A beolvasztott műanyagból kis műanyag lapokat öntöttek ki. Hasonlókat mint amilyeneket a xilofonnál vagy metalofonnál láthatunk. Valójában így egy Plasztikofont kaptunk. Talán így tudnám legegyszerűbben elmondnai a hangszer működési elvét.
Ezután a műanyag lapokkal különböző hosszúságú vagy átmérőjű csöveket üthetünk meg. Ennek következtében a csövön keresztül egy érdekes hangot kapunk, amit nagyban befolyásol a műanyag lapocska mérete.
A műhelymunka próba jellegű volt. Amennyiben még több sikeres ötletet sikerül megvalósítani, az nagyban elősegíti, hogy az iskolai műanyag újrahasznosítást egy sokkal magasabb szintre emeljük.

Mohácsi Imre
3LTM