Grafein- moj otisak – Otvaranje izložbe

Pozivamo Vas da svojim prisustvom uveličate otvaranje izložbe
Školsko takmičenje iz klasičnih likovnih medija
za učenike srednjih umetničkih škola
„MOJ OTISAK – GRAFEIN”
8.10.2024. u 18 časova

GALERIJA ŠOK ZADRUGE
8.10-9.11.2024.

Grafein- moj otisak
Godišnje takmičenje iz likovne grafike umetničkih škola Srbije u organizaciji škole za dizajn “Bogdan Šuput”, Novi Sad.
Na izložbi su predstavljeni radovi, pristigli na konkurs koji su prošli selekciju žirija.
Žiri je bio u sastavu: Jovanka Ulić, mr. graf., prof. VŠ strukovnih studija za obrazovanje vaspitača, Novi Sad, Milica Orlović Čobanov, ist. um., viši kustos, rukovodilac muzeološkog odeljenja  Spomen zbirke Pavla Beljanskog, Novi Sad, Gabriela Hajzler, mr. graf., prof. grafike škola za dizajn “Bogdan Šuput”, Novi Sad, Roman Kozomora, dipl.graf., prof. likovne kulture Vladimir Dimovski, dipl. grafičar i dr ist. um., docent univerzitet Donja Gorica, Podgorica, Crna Gora.
Tema je bila slobodna kao i sam izbor tehnika što je rezultiralo širokim spektrom različitih poetika,
likovnih rešenja i inovativnih kombinacija tradicionalnih tehnika.
Izloženo je ukupno 65 grafika.