Aplauz za goste iz Italije Volite li paradajz sos?

Aplauz za goste iz Italije.Volite li paradajz sos?

U Školi za dizajn ” Bogdan Šuput” nedavno je održana pozorišna predstava “Da li volite paradajz sos“ u izvedbi glumaca iz Italije i evropskih zemalja, a u režiji italijanskog reditelja Chiara Ramanzina.
Predstava je, na veoma kretaivan i potresan način, prikazala probleme sadašnjice u južnoj Italiji, ali koji su, na žalost, univerzalni i za ceo svet. Tema predstave je ekspoatacija jeftine radne snage i loši uslovi rada na poljima paradajza, „crvenog zlata“, kako bi cene prerađevina poput paradajz sosa, ostale niske.
Prikazano drama nije samo pozorišna predstava nego i svojevrsno istraživanje na temu eksploatacije na radnom mestu.
Odlična igra i zanimljiva tema, koja se tiče svih nas, uspeli su da pokrenu učenike naše škole – puni utisaka i volje za razgovor upustili su se u živu diskusiju sa zvezdama ovog projekta, koji nas se duboko dojmio i potakao na razmišljanje.

Vuk Stepanović IIa