Az iskolai folyosón. Műanyag lapból közös munkánk eredménye

„A művészeti alkotás technológiája” című műhelymunkàn a diákok által elkészített egyik munka, már azon a héten megtekinthető lett az iskola folyosón, a lépcső melletti feljàrónàl.

Több műanyag lapból àll, amiket az osztályok készítettek el külön-külön. Mi választhattuk a színeket, illetve az egész munka folyamatot mi vihettük végig, a tanárnőnk segítségével.

Az elkészítési folyamat a különböző színű, össze vágott műanyag darabkàkkal kezdődött, ezeket kellett a présbe szórni, sütőpapír segítségével, az olvadàs ellen. A préselés előtt egy nagyjából 3 milliméter vastag fém keretet helyeztünk a műanyagdarabkàk köré.

Kész munkaként, ezek segítségével kaphattuk meg a négyzet alakú lapokat.

Az egész folyamat érdekes volt, ezelőtt nem volt alkalmunk ilyen géppel, sem annyaggal együtt dolgozni.  Jó érzés volt látni a folyamat végén az elkészült lapokat, úgymond a közös munkánk eredményét.

Örülünk, hogy megtekinthető az iskolánkban, így akik nem vehettek részt is láthatják.

Véleményem szerint így nagyobb érdeklődést válthat ki a műanyag újrahasznosítás témája felé, tükrözi picit, hogy mennyire fontos és hasznos is lehet ez.

Nagy Violetta 3MLT