Az Újvidéki Forma galériában: Diàkjaink legjobb munkái

Újvidéken mult kedden a Vajdasági Alkalmazott Művészek és Tervezők Egyesülete galériában (UPIDIV, alleria “Forma”) rendezték meg a Bogdan Šuput Képzőművészeti / Design Szakközépiskola kiállításának megnyitóját.

Az iskolánk összes szakjànak diàkjai legjobb, legsikeresebb munkáit állították ki, már nem első éve ugyanitt.

Több technikában és stílusban is voltak kiállított munkák, mint grafika vagy vitràzs. Ezek mind megmutatják hogy mennyire kreatívak az tanulók, és milyen jól megvalósithatjàk ötleteiket az iskola keretein belül. Amik az évek során több múzeumba, kiállításra is eljutnak, közreműködések alatt.

A kiállítást megtekintve tehát làthattunk több technikàt, stilust, és ezekből is az idei legjobban kivitelezett munkákat.

A kiállítás nyitva less márcijus 13. – ig.

Idén januárban volt 80 éve Bogdan Suput halála amiről meg emlékezünk, és őrizzük művészetet, àpolva a tradicionális festészet technikáit.

Izložba djačkih radova u Galeriji Forma je postavljena u godini kada je Novi Sad postao evropska prestonica kulture.

A kiállítás melyen bemutatták a tanulók munkáit ugyan abban az évben tortenik amikor Újvidék Európai Kulturális Főváros lett.

Violetta Nagy