Dobro došao, Akinori Oishi!

Dobro došao, Akinori Oishi!
Japanski umetnik oslikao prozore naše škole

Umetnička škola Bogdan Šuput imala je veliku čast da ugosti japanskog umetnika Akinori Oishia. Povod njegovog dolaska je bio da napravi kontakt sa decom i uputi ih u svoj način stvaralaštva umetnosti.
Akinori je četrdesetoosmogodisnji umetnik iz drugog najvećeg grada u Japanu, Osake. Od malena je bio zainteresovan za umetnost, a posebno za stvaranje stripova. Izučavao je tipografuju i komjuterski dizajn, kako bi na kraju, kombinacijom ova dva oblika umetnosti stvorio svoj jedinstveni stil i šemu crtanja. Njegovi minijaturni stilizovani karakteri nemaju individualno značenje, ali kada se spoje daju višeslojnu strukturnu celinu. Bas na taj način je oslikao staklene površine u hodniku nase škole.
Uživao je, kaže, u našoj školi dok je stvarao svoje novo umetničko delo. Bilo mu je krivo sto je počeo školski raspust i nije mogao da ostane duže među nama.

Mirka Klajner – Đurović 1lt

Foto:
Dubravka Popov