Mini sajam obrazovanja

Naša škola otvorila je vrata predstavnicima institucija visokog obrazovanja. Na znanje svi imaju pravo i nikome se ne može oduzeti. Zainteresovani učenici obilazili su zanimljive štandove i uz ponuđene promotivne materijale razgovarali o budućim planovima za dalje školovanje.
Najviše su ih privukli Grafički dizajn, odsek za umetnost i dizajn iz Beograda, FTN, sa smerovima Animacija u inženjerstvu, Arhitektura, Visoka tekstilna škola za dizajn, tehnologiju i menadžment iz Beograda ( imaju tri bivša đaka iz naše škole), Pedagoški fakultet u Somboru, Šumarski fakultet..
“Znati, misliti i sanjati” moglo bi se odnositi na učenike naše Umetničke škole. Nadamo se da će korakom u visoko školstvo postići uspeh, a mi profesori uvek smo tu da ih bodrimo, motivišemo i na kraju Maturantima predamo zlatni ključ koji otvara raznovrsna vrata!

Dubravka Popov, prof. književnosti i novinarska sekcija