Naša škola na Sajmu knjiga, obrazovanja i umetnosti

Čas crtanja – vežba za prijemni ispit

Srednja škola za dizajn “Bogdan Šuput” je organizovala radionicu crtanja na Međunarodnom sajmu knjiga, obrazovanja i umetnosti. Radionicu su vodili đaci: Milena Sedlan, Milan Ćurguz, Stefana Latinović, Aleksej Vešnjedeski i Sofija Lukić, svi iz 4lt, pod nadzorom profesorice grafike i crtanja Sonje Ardan. Cilj radionice je bio da uz zajednički rad zainteresovane posetioce upoznaju sa atmosferom i principom rada naše škole.

Iako je jako zabavno pohađati ovu školu, takođe je i dosta zahtevno. Učesnici radionice su pokušali da prikažu mnogobrojnim učenicima, koji su došli na štand škole “Bogdan Šuput”, šta je sve bitno i na šta sve u crtanju treba obratiti pažnju, ako bi želeli da polože prijemni za upis u našu školu. Prostor su opremili da izgleda identično kao i naše učionice, u kojima bi imali crtanje. Postavili su klupe za crtanje i kompozicije poput onih koje bi mi imali na časovima crtanja kako bi i drugi mogli da probaju da ih nacrtaju. Bili su opremljeni svim mogućim priborom za crtanje kako bi deca mogla da se služe sa što više tehnika i okušaju se u nečem novom. Zaista su uspeli da donesu jedan čas crtanja, iz naše škole, na sajam. Pokazali su da je crtanje jedna ozbiljna profesija u koju se ulaže puno truda i dugotrajnog rada.

Mirka Klajner – Đurović 1lt