SLOVENSKE ŠUME BAJKOVITIH REČI I SLIKA

U okviru projekta “Šapni tako tri puta…” kojim se predstavlja i afirmiše likovni umetnički izraz dece i mladih, podržanog od strane Grada Novog Sada – Uprave za kulturu, održan je zanimljiv radioničarski susret.

Likovni program pripremili su učenici Srednje škole za dizajn “Bogdan Šuput ” u Novom Sadu sa mentorkom, prof. Slađanom Ekres. Gosti radionice bili su osnovci iz novosadske škole “Sonja Marinković ” i učiteljica Nevena Baloš.

Nakon obilaska izložbene postavke ilustracija za knjigu “Šapni tako tri puta…” i razgovora o radovima, Digitalni omladinski centar Gradske biblioteke u Novom Sadu, pretvorili su bojama svi zajedno, u bogatu bajkovitu šumu prelepih slovenskih narodnih legendi i predanja.